Az otoneurológia a szédüléssel, bizonytalansággal, egyensúlyzavarral járó betegségek diagnosztikájával foglalkozó szakterület.
Szédülésdiagnosztikai vizsgálat ICS Impulse vHIT rendszerrel!
Az otoneurológia a szédüléssel, bizonytalansággal, egyensúlyzavarral járó betegségek diagnosztikájával foglalkozó szakterület.
Szédülésdiagnosztikai vizsgálat ICS Impulse vHIT rendszerrel!
Az egyensúlyrendszer betegségei fül- és idegrendszeri eredetűek egyaránt lehetnek ennek okán az otoneurológiai szakrendelést felkereső páciensek jórésze szédüléses panaszokkal, kisebb része halláscsökkenés és/vagy fülzúgás panaszok miatt kéri szakorvos segítségét. A pácienseink jórészét fül-orr-gégész, ideggyógyász, esetenként háziorvos kollégák küldik otoneurológiai kivizsgálásra de gyakran a páciensek saját maguktól keresik fel az otoneurológiai szakrendelést.
A szédülést, mint tünet sokszor ártalmatlannak tűnik, azonban egyes esetekben súlyos betegség tünete is lehet amelynek kezelése bonyolultabb és összetett terápiát igényel. Abban az esetben ha a páciens szédüléses panaszokkal küzd érdemes mielőbb otoneurológiai vizsgálatra jelentkezni a szédülés mielőbbi pontos okának diagnosztizálása érdekében! A hirtelen, heves szédüléses panaszokat, rosszulléteket mindenképp és minden esetben komolyan kell venni!
Klinikánkon a Tisza Medical Center-ben exkluzív környezetben, felkészült, páciensközpontú szakorvosaink kezei között Ön is biztonságban érezheti magát!
Professzionális diagnosztikai és orvosi eszközparkunk mind - mind hozzájárulnak ahhoz, hogy pácienseink számára a lehető legkisebb kényelmetlenséggel tudjuk biztosítani a legjobb minőségű ellátást és a személyre szabott, leghatékonyabb terápiás javaslatot a probléma megoldására vonatkozóan!
Klinikánkon a Tisza Medical Centerben nem csak Szegeden, de megyei szinten is egyedülálló módon biztosítjuk pácienseink számára magánklinikai környezetben napjaink egyik legmodernebb ICS Impulse vHIT egyensúly vizsgáló rendszerét, amelynek segítségével precízen, pontosam felmérhető a perifériás egyensúlyszervek funkcióját a belsőfülben, hozzájárul a lehető legpontosabb diagnózis felállításba ezáltal még hatékonyabban tudjuk gyógyítani a szédüléses panaszokban szenvedő betegeket.
Bizonyos sajátos tünetek, közvetlenül jelzik a sürgős diagnózis és kezelés szükségességét! Ezen esetekben mindenképp fontos mielőbb otoneurológus szakorvos felkeresése!
A vizsgálat minden esetben az előzetes kórkép megismerésével történik, amelynek elengedhetetlen részét képezi, hogy a szakorvos a pácienst részletesen kikérdezi, majd a fizikális vizsgálatra kerül sor. Ha a páciens hallásromlást is panaszol, a hallás eszközös vizsgálatára is szükség lesz!
A szakorvos megvizsgálja, milyen a beteg állása, járása csukott szemmel, amelyből következtetni tud az egyensúlyrendszer állapotára. Ezen vizsgálat fontos része a szemmozgások vizsgálata, melynek keretében azt vizsgálják, van-e a betegnek szemtekerezgése. Ha a páciens állapota lehetővé ún. provokációs vizsgálatokra is sor kerül annak érdekében, hogy megvizsgálható legyen, hogy fejhelyzet- és testhelyzetváltozásra kialakul-e szédülés és nystagmus. A provokációs vizsgálatok közül a leghasznosabb a hő ingerléses vizsgálat amely kicsit kellemetlen érzést okozhat a páciensek számára.
Az általános állapotfelmérés, és a szükséges fizikai vizsgálatok után állapítható meg a helyes és pontos diagnózis melyre a szakorvos kolléga az Önnek leginkább megfelelő terápiás javaslatot fogja javasolni!
Amennyiben a pontos diagnózis felállításához a szakorvos további vizsgálatokat tart szükségesnek, elrendelhet további vizsgálatokat úgymint ultrahang, laborvizsgálat, MR, CT, röntgen.
Intézzen el minden szükséges vizsgálatot a Tisza Medical Center-ben!
Klinikánkon a Tisza Medical Center-ben szinte minden szükséges szakterület rendelkezésre áll, így amennyiben a szakorvos kolléga más szakterületek bevonását is kéri további vizsgálatok elvégzése okán ezt Ön klinikánkon egy helyen elvégezheti, szívesen megszervezzük Önnek a szükséges vizsgálatokat és időpontokat!
Kérjük, hogy hozza el az összes korábbi orvosi dokumentációját, különösen az érintett problémával kapcsolatos korábbi leleteit!
A nem kóros eredmények ismerete is fontos a szakorvos számára. Fontos, hogy a páciens az eddig szedett gyógyszereik nevét ez tudja mondani.
Tekintettel arra, hogy szédülést provokáló vizsgálatok is történhetnek, célszerű, ha a páciens a vizsgálat előtt 3 órával nem fogyaszt nagy mennyiségű ételt.
Természetesen kevés folyadékkal a szükséges gyógyszereit beveheti.